E-Ticaret Sitesi | Avrasyasoft - Web Mühendisliği

E-Ticaret Sitesi

E-Ticaret Sitesi

İnternette online satış yapılabilmesi için bazı sistemlerin bir araya getirilmesi gerekmektedir. Bu sistemler yazılım teknolojileri, grafik tasarım, online ödeme, güvenlik, sunucu – domain hizmetleri ve bütün entegrasyon paketlerini bir araya getiren e-ticaret paketleri olarak adlandırılırlar. Yani e-ticaret, internette,  ürünlerinizi online ödeme sistemleri ile birlikte güvenli bir şekilde satışa sunmanızı ve tüketiciler ile işletmeleri bir araya getiren sitelerdir.

 

Tüketiciler neden e ticaret sitelerini tercih ediyorlar

İnsanlar yerel mağazalara gitmek yerine 1 saat ile 48 saat arasında kargo ya da kurye ile alabildikleri ürünleri tercih etmeye başlamışlardır. E-ticaret sitelerinde hem çeşitlilik fazlalığı vardır hem de işletmeler oldukça ilgi çekici indirim ve kampanyalar oluşturabilmektedirler. Özellikle çalışan ve alışveriş için vakit bulamayan, mağazalarda alışveriş yapmayı sevmeyen, çeşitlilik arayan ve kredi kartı kullanan tüketiciler e-ticaret siteleri üzerinden siparişlerini vererek alışverişleri tamamlamaktadırlar.

 

İşletmeler neden e ticaret sitesi açıyor

Şu anda 30 milyonun üzerinde internet kullanıcısı mevcut. Kredi kart kullanım sayısı da bu kadar fazladır.  İnsanlar oturdukları yerden çaylarını yudumlarken ya da televizyon izlerken alışverişlerini yapabilecek teknoloji ile tanışmış durumdalar. Bu sebeple internet alışveriş yapmaya talep sayısı oldukça fazla. İşletmeler bu büyük pastadan bir pay alabilmek ve aynı zamanda sadece kendi bulundukları bölgeye değil tüm Türkiye’ye hizmet verebilmek için e-ticaret sitesi açmaktadırlar. Doğru stratejiler uygulandığı taktirde internette yapılan satışlar, fiziksel mağazalarda yapılan satışların kat ve kat üzerine çıkabilmektedir. Durum böyle olunca fiziksel mağazalar bir süre sonra sadece depo olarak bile kullanılabilmektedir.

                                                        

E ticaret siteleri açarken nelere dikkat edilmelidir

Kesinlikle profesyonel bir firma ile çalışılmalı ve ileri derece güvenlik önlemleri alınmalıdır. E-ticaret tasarımları geliştirilebilir olmalı yazılımı sağlayan firma tarafından tam destek sağlanmalıdır. Kullanılacak olan e-ticaret paketi internette ticaret yapabilmeniz için gerekli olan her türlü ayrıcalığı size sunabilmelidir. Bu konu hakkında e-ticaret uzmanları tarafından özel bir makale yazılmıştır. Aşağıda bulunan konu başlığına tıklayarak bu makaleye ulaşabilirsiniz.

 

Profesyonel e-ticaret sistemleri

Avrasyasoft e-ticaret yazılımları maksimum performans, raporlama, sanalpos, Döviz, Sosyal Medya optimizasyonu ile kaliteli bir hizmet sunmaktadır.