B2B | Avrasyasoft - Web Mühendisliği

B2B

B2B (Business To Business)

B2B yazılımı, firmaya kolaylık, izlenebilirlik, ulaşılabilirlik sağlarken diğer yandan Crm verilerinin oluşmasını ve onun tarafından kullanılabilirliğini de sağlamaktadır. Büyük bir emek ve personel tasarrufu sağlayan sistemler bu yönüyle de firma satış - pazarlama maliyetlerini minimumda tutabilme özelliğine sahiptir.


B2B sistem, son kullanıcı olmayan alıcılar ve üretici yada ana-ara dağıtıcılar arasında kullanılan işten işe kurulan bilgi sistemleridir. Kanallar arasında iletişim maliyetlerini ve bilgi karmaşasını en az düzeye indirgeyen, kullanıcılarına zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan bir sistemdir. Daha çok kurumsal alışveriş ve bayiler arasında kullanımları çok yaygındır. Sipariş sistemleri, ürün lojistik izleme sistemleri, bilgilendirme sistemleri, muhasebe sistemleri firmalar arasında insansız olarak çalışmakta ve kullanıcılarına 7 / 24 çalışma olanağı sağlamaktadır. Böylesi bir bilgi ve alışveriş sistemi kullanıcı firmalarda büyük zaman ve maliyet kazancı sağlamaktadır.


Ülkemizde B2B sistemler daha çok geniş ağ sistemlerine ve bayilik sistemine sahip firmalar tarafından kullanılmaktadır. Örnek olarak su dağıtıcıları ve ana bayiler arasında, Bilgisayar ve Elektronik ürün satıcıları ve mağazalar ile ithalatçı firmalar arasında, tüp bayileri ile ana bayiler arasında yoğunluk vardır. Bunlara ek olarak en önemlisi internet üzerindeki ticaret portallarını da gösterebiliriz. Türkiye de pek yoğun olmamakla birlikte Amerika ve Fransa da tekstil butik sistemleri imalatçı aracı mümessil bazında çok güzel sistemleştirilmiştir ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Dev boyutlardaki iş hacimleri bu sistem sayesinde 1-2 kişilik ev ofislerden dahi yapılabilmektedir.


Marka değerinizi artırırken altyapısı ile ihtiyaçlarınızın karşılanacağı B2B yazılım konusunda Avrasyasoft ekibi olarak sizlere yardımcı olabiliriz.