YouTube SEO Tekniği nedir? | Avrasyasoft - Web Mühendisliği

YouTube SEO Tekniği nedir?

 Herhangi bir ürünü satın almaya karar vermeden önce müşteriler mutlaka detaylı aramalara yapar. Bu nedenle, video pazarlamadan bir avantaj elde etmek için, bu videoları arama motorları için optimize etmek oldukça gereklidir. Video SEO (Video Arama Motoru Optimizasyonu), marka görünürlüğünü çoğaltmakve sonuçlar sayfasındaki arama motoru sıralamasını iyileştirmek için kullanılır ve yetenekli video içerik oluşturucuları tarafından yapılır.

Hepimiz yemek yaparken veya arkadaşlarımızla dolaşırken herhangi bir zamanda video içeriği izlemiş olabiliriz. Neden böyle olduğunu biliyor musunuz?

Cisco’ya göre:

  • 2021’e kadar, her saniye bir milyon dakikalık video içeriği çevrimiçi olacak.
  • 2016’da IP video trafiği, tüm dünyadaki kullanıcı internet trafiğinin% 73’ünü oluşturuyorken 2021 yılına kadar% 82 artırılacak.
  • 2021 itibariyle, her ay IP ağlarını geçecek çok sayıda video sebebiyle, bir bireyin tüm videoları görüntülemesi 5 milyon yıl alabilir.

Bu sayıların YouTube SEO ile ne ilgisi olabilir? Dijital pazarlamanın ana faktörlerinden biri SEO’dur. Bu trafiği müşteriye dönüştürmede bir başka önemli faktördür.Doğru uygulamak için en iyi araç video içeriğidir. Dolayısıyla, video pazarlamadan yararlanmanız gerekiyorsa, yalnızca videonuzu optimize etmek gerekli olacaktır.

YouTube SEO İpuçları

Hem video içeriğinizi görünür kılıp hem  kaliteli potansiyel müşteriler oluşturarak nasıl daha fazla trafik çekeceğinize dair ipuçlarına göz atmak ister misiniz?

Video SEO Anahtar Kelime Arama

Video içeriklerini optimize etmek için anahtar sözcükler, metin tabanlı blog gönderilerinden tamamen farklıdır. Bunun için iki nedenvardır:

  1. Birçok görüntülenme , videoyu YouTube kullanıcılarına öneren YouTube’dan olacaktır. Videoları Google arama ve YouTube için optimize etmek zorunludur, ancak aramadan trafiğin yalnızca yaklaşık% 20’si alınacaktır.
  2. YouTube ve Google farklı şekillerde kullanılmaktadır. Google’daki bir video bir ayda 100.000 görüntüleme alabilir, ancak aynı video YouTube’da yalnızca 30 kez görüntülenebilir. Benzer şekilde, YouTube’da bir ay içinde sayısız görüntülenen videolar (örneğin: sevimli kedilerin videosu), Google’da daha az görüntüleniyor. Nedeni ise, internet olduğu için bireylerin herhangi bir platformda sevimli kediler gibi videolar aramasıdır.

Şimdi bazı video anahtar kelime araştırma tekniklerine geçebiliriz. Google arama sonuçlarında çok sayıda videonun görüntülendiğini fark etmiş olabilirsiniz.

Vimeo ve YouTube, metin tabanlı blog içeriğinden daha yüksek tıklama oranları alan iki ünlü video yayınlama sitesidir. YouTube ve Google gibi arama motorlarında arama sonuçlarından sorumlu olan ana faktörler anahtar kelimelerdir. Bu nedenle, videonuzun başarılı olmasını istiyorsanız, içinde anahtar kelimeler kullanmalısınız.

"Uzaktan Eğitim Nedir?" başlıklı yazımızada göz atabilirsiniz