Uzaktan Eğitim Nedir? | Avrasyasoft - Web Mühendisliği

Uzaktan Eğitim Nedir?

UZAKTAN EĞİTİM NEDİR?

Uzaktan Eğitim, zaman ve mekandan tamamen bağımsız  , sanal ortamda, canlı, görüntülü, sesli ve interaktif olarak derslerin işlendiği, uzaktan fakat yüz-yüze eğitiminin verildiği çağdaş bir eğitim sistemidir.

Programa kayıtlı herkes dünyanın hangi noktasında, yolda, seyahatte, tatilde, iş gezisinde vb. bir kablosuz internet bağlantısına sahip taşınabilir bilgisayarıyla, interaktif bir biçimde derse katılabilirler.

Uzaktan öğretimin faydaları nelerdir?
Uzaktan Öğretim Sistemi , hem iş hayatının yoğun temposun içine girerek eğitimini tamamlayamamış olanlar için hem de maddi imkansızlıklar arzu ettiği eğitimini oldukça uygun koşullarla vermektedir.

Örgün Öğretimden Farklı Olarak Kaçırılan Dersi Tekrar Etme İmkanı:
Derse zamanında katılamayan veya tekrar takip etmek isteyen öğrenciler, arşivde kaydedilmiş olan derslere istedikleri anda ulaşabilirler.

Engelli Öğrencilere Eğitim Olanağı:
Uzaktan Eğitim sistemi engelli öğreciler için de  imkanlar sağlamaktadır. Bazı sorunlar eğitim alamayan engelli öğrenciler, diğer öğrencilerle aynı şartlarda derslere katılma olanağına kavuşmaktadırlar.

Dersler Nasıl İşleniyor?
Uzaktan eğitim portalında dersler sistem üzerinden gerçekleştiriliyor. Akademisyen ve öğrenciler internet bağlantısı sağlanan her ortamdan sisteme bağlanarak  derse katılabiliyor.  Eğitimcilerimiz tarafından hazırlanan dersler kayıt altına alınıyor ve daha sonra tüm öğrenciler, bu kayıtlar sayesinde istedikleri her an o dersi tekrar takip edebiliyor.