Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim Nedir?

Zamandan ve mekandan tamamen bağımsız bir şekilde öğrencinin, eğitimcinin okulda fiziksel olarak bulunmadan uzaktan eğitim yazılımıyla sanal sınıftadijtital araç vasıtasıyla canlı, görüntülü,sesli olarak derslerin işlendiği gelişmiş, çağdaş, yenilikçi eğitim sistemidir. Uzaktan eğitim, öğretmenlerin veya danışmanların tüm öğrencilere esnek bir şekilde ulaşmasını ve eğitimin daha verimli bir şekilde yürütülmesini amaçlar. Öğrenciler, kolaylıkla dersleri takip edebilir, ders esnasında iletişim kurabilir, sınavlara katılabilir.

Uzaktan Eğitim Faydaları Nelerdir ?

İnternet erişiminin olduğu her ortamda ulaşılabilen eğitimlere, öğrencideki derse geç kalma, dersi kaçırma vb. problemleri ortadan kaldırır. Engelli bireyler için ulaşım problemi ortadan kalkar ve diğer öğrencilerle eşit koşullarda öğrenme imkanı olur. Eğitimde fırsat eşitliği sunar.

Geleneksel örgün eğitim ortamındaki kalabalık öğrenmeyi olumsuz etkilerken sanal sınıfta öğrencinin, derse odaklanması daha kolaydır.

Sanal sınıfta işlenen her ders, kayıt altına alınıp sonradan tüm öğrenciler bu kayıttan faydalanabilir.

Zamandan ve mekandan bağımsız olarak farklı ülkelerde yaşayan eğitimci ve öğrenciler arasında iletişim kurma imkanı sağlar. Globaldir. Dünyanın farklı ülkelerinden öğrenci ve eğitimci bulunabilir.

Uzaktan eğitimin temel taşı öğrencidir. Bu eğitim sisteminde yer alan öğrencilerin, kendi plan ve programlarını kurması öğrencinin gelişimi açısından önemlidir.

Örgün eğitimde gereken ulaşım, konaklama, beslenme vb. harcamalar çağdaş uzaktan eğitim sistemiyle ortadan kalkar. Eğitimin önündeki masraflar minumuma inerek bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde erişme imkanı sağlanmış olur.

Avrasyasoft olarak uzaktan eğitim sektörüne yön veren müşterilerimiz ile uzun süredir geliştirdiğimiz uzaktan eğitim portalı herkesin kullanabileceği seviyede tasarlanmıştır. Uzaktan Eğitim Portalı (UEP) özelliklerini ve daha fazla bilgi için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

 

Paylaş